Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

S LED diodami se dnes můžete setkat v mnoha podobách, od žárovek až po velkoplošné panely či ohebné pásky. Výrobci se zaměřili i na náhradu stávajících osvětlovacích těles, které byly po vláknových žárovkách nejrozšířenějším zdrojem světla ještě na přelomu milénia – lineární zářivky.zářivkové osvětlení v metru

Proč nahradit zářivkovou trubici technologií LED

Patice G13 – jedna z nejrozšířenějších patic, kterou najdete v domácnostech, ve veřejných prostorách, na pracovištích a v některých obchodech. Klasická zářivková tělesa jsou obdobou nízkotlakých rtuťových výbojek a v době svého vzniku představovala vynikajícího konkurenta wolframovým žárovkám. Nabízí vysoký výkon s nízkými pořizovacími náklady, ale do cesty jim dnes vstupuje technologie LED. Čím se LED diody odlišují a proč nahradit klasickou zářivku modernějším řešením?
Ušetříte za energii – jeden z hlavních důvodů, proč k výměně přistoupit. Úspora je přibližně padesátiprocentní, což se výrazně projeví hlavně tam, kde je těchto svítidel v provozu větší počet, např. v kancelářích, výrobních provozech, garážích a dílnách, ale uspořit můžete i doma v pracovně nebo v dětském pokoji.
Jsou bezpečnější – když už jsme zmínili dětský pokoj, právě tam bychom měli dbát na bezpečné řešení svítidel, kam patří i LED zářivková trubice 36 W Lightpark. Neobsahuje rtuť na rozdíl od svých předchůdců, a když shodou okolností dojde k jejímu poškození, praskne pouze plastový kryt, tedy žádné úlomky střepů, které mohou ohrozit život váš i vašich dětí.světla ve stanici metra
Větší rozsah odstínů světla – nová technologie s sebou přináší i větší světelné spektrum. https://www.spektrumrc.com/ V praxi to znamená tři základní odstíny bílého světla, s nimiž prakticky vystačíte všude, jak v místech určených k odpočinku, tak i pro práci. Klasické zářivky vydávaly spíše světlo studené, které se nehodí pro odpočinek, nyní máte možnost svítit i teplou nebo neutrální bílou, což napodobuje denní světlo zapadajícího slunce, nebo klasickou wolframovou žárovku.

Post Author: