Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco


Bezpečnou jízdu na silnicích ovlivňují především řidiči. Je pravdou, že v dnešní moderní době disponujeme nejrůznějšími asistenčními systémy a vymoženostmi, ale každý řidič se musí spolehnout především sám na sebe.

Při řízení vozidla je důležité, snažit se předvídat, jaká úskalí nás mohou v silničním provozu překvapit.
železniční přejezd

Mnoho řidičů se pohybuje na silnicích zcela automaticky, ale nebezpečí na nás mohou číhat i v naprosto banálních situacích. Mezi taková nebezpečí, může patřit železniční přejezd. Podceňování pozornosti na přejezdech, je většinou pro řidiče fatální. Důsledkem je nepozornost řidičů, ale také spěch, kdy nabudeme dojmu, že počkat pár minut než vlak přejede, nás v jízdě podstatně zdrží. Vždy bychom na železničních přejezdech, měli respektovat výstražná znamení! Na železniční přejezd je řidič upozorněn s dostatečným předstihem návěstní deskou. Pamatujte na to, že vlak má vždy přednost. Než budete pokračovat v cestě, počkejte až výstražná světla zhasnou. Dříve se na přejezd nevydávejte.

Někteří řidiči opomíjejí pravidlo pravé ruky. Použít bychom ho měli především na křižovatkách silnic nižší třídy, kde není upravena přednost v jízdě dopravní značkou. Ne vždy platí, že řidiči, kteří jedou rovně, bohužel je to častá domněnka, mají na křižovatce automaticky přednost. Měli bychom si tedy pamatovat, že přednost jízdy má VŽDY vozidlo, které do křižovatky přijíždí zprava. Pokud si nejste předností úplně jisti, raději na hranici křižovatky zastavte a vyčkejte až budete mít volný a bezpečný průjezd.
kruhový objezd

Stejně jako v křižovatce, musíte být pozorní na kruhovém objezdu. Zde se řídíme dopravními značkami nebo opět platí pravidlo pravé ruky. Zvlášť na kruhových objezdech je důležité předvídat reakce ostatních řidičů.

Pozor si dávejte i při průjezdu tunelem. Je zde zhoršená viditelnost, udržujte od ostatních řidičů dostatečný odstup.

 


Post Author: