Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

Jistě se každý z vás už někdy v životě stěhoval. Já sama například již devětkrát. Vzpomínky na stěhování mám smíšené. Na jedné straně vzrůstající emoce a těšení se do nového, kde mě snad čekají nové (a lepší začátky), na druhé straně panická hrůza z balení všech věcí, které si chci s sebou vzít. Navíc stěhování s sebou přináší celou řadu zařizování a papírování. Jak se tedy co nejrychleji a bez problémů přestěhovat ?
· Stěhování má vždy své specifické podmínky a nároky. Jistým věcem se prostě nevyhnete, pokud si ale stěhování dobře naplánujete, věřte, že nezešílíte.

· Stěhování je výborná příležitost, jak minimalizovat svůj majetek. Mnohdy se nechcete zbavovat svých věcí z důvodu „jednou by se to mohlo hodit“. Věci se tak hromadí a hromadí. Až vaše skříně přetékají zbytečnostmi, které jste vlastně již několik let nepotřebovali. Takové věci si nezaslouží, abyste je převáželi do vašeho nového domova. Raději je věnujte na charitu nebo prodejte do bazaru.
· Vše pečlivě zabalte, a to především křehké sklo a keramiku, zrcadla a obrazy, výpočetní techniku, to všechno chraňte před rozbitím a poničením. Do krabic dejte také všechno oblečení a osobní věci, krabice pak vždy pečlivě přelepte izolační páskou či provázkem. Nezapomeňte si krabice popisovat, což vám při vybalování ulehčí mnoho práce. Také nábytek, lednička či pračka si zaslouží dokonalou ochranu před poškrábáním a odřením, proto je pečlivě omotejte strečovou fólií, nebo použijte vlnitý karton či staré deky, které je budou chránit proti oděru.

· Pokud máte zabaleno, vyneste všechny věci do předem připraveného dopravního prostředku, který vám zajistí převoz do nového bytečku.
· Až vše po přestěhování vybalíte, myslete také na to, že použité obaly je potřeba vytřídit a odnést do kontejnerů k tomu určených.
Myslíte, že je lepší vyhořet než se stěhovat? Určitě ne. Stěhování se dá ve většině případů zabránit, ohni nikoliv. Štiplavý kouř, žhavé uhlíky, olizující se plameny… Věřte, že oheň je ničitel a bere s sebou všechno, na co narazí. Vyhořet je mnohem horší než se stěhovat. Zvláště když si stěhování dobře naplánujete, půjde vám pak jako po másle.

Post Author: