Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

Všichni jsme se již určitě minimálně jednou setkali s nějakým počítačovým virem či podezřelou stránkou. V dnešní době je bohužel takovýchto stránek, které se nám snaží jakkoliv napadnout náš počítač, mnohem více. Všechny stránky se mohou tvářit neškodně a nakonec z nich vyleze něco, co bychom ani nečekali. Když se bavíme o bezpečnosti našeho počítače a bezpečné práce na internetu, každého bezpochyby okamžitě napadne, že jako kvalitní obranu budeme potřebovat antivirus. Bohužel antivirus není vše, co nám náš počítač ochrání, většinu věcí má v rukou i sám uživatel. Abychom plně zabezpečili náš počítač, budeme potřebovat nejen kvalitní antivirus, ale i jeho pravidelné aktualizace společně s aktualizacemi softwaru.
lahvička s jedem

Antivirus

Jako základ pro naši ochranu je kvalitní aktivirus, který bychom měli všichni mít. Bohužel antivirus není všechno. Antivirus nám sice bude dělat pravidelné kontroly počítače před viry, bude kontrolovat všechny stahované soubory a varuje nás, pokud vstoupíme na nějakou podezřelou stránku. Naneštěstí nám antivirus nemůže poručit, co udělat, pouze nás varuje, tudíž pokud uživatel stáhne soubor, před kterým ho antivirus varoval, je to jeho chyba a vir se mu může dostat do počítače i přes to.
Pokud nám nevadí si do naší bezpečnosti malinko zainvestovat, doporučuji si prohlédnout hodnocení jednotlivých antivirů a vybrat si ten nejlépe hodnocený. Já z vlastní zkušenosti mohu doporučit Eset, sám jej používám a ve všech testech dopadá nejlépe. Pokud však nechceme za antivirus platit, postačí nám i Windows Defender, který je již ve Windows 10 obsažen hned při jejich koupi.
lebka s šátkem

 Pár antivirů a jejich úspěšnost v testech:
  Eset – 97%
  Norton – 88%
  Kaspersky – 82%
  AVG – 74%
  Avast! – 74%
  McAfee – 68%
Rady, jak si ochránit svůj počítač a jak bezpečně pracovat na internetu?
1.       Využít kvalitní antivirus a dbát na jeho upozornění
2.       Pravidelné aktualizace softwaru a antivirového programu
3.       Nestahovat podezřelé soubory a nenavštěvovat podezřelé webové stránky
4.       Pravidelně provádět kontroly našeho počítače před viry
– Nemáme-li kvalitní antivirus, můžeme využít i nějaké online scannery, já mohu doporučit Eset
5.       Nesdělovat nikomu naše citlivé údaje

Post Author: