Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

Testy na koronavirus jsou stále ožehavým tématem. Kromě těch laboratorních ale existují i testy na domácí použití. Jaké vybrat, abyste měli skutečně jistotu?

Jak se vyznat v samotestech na Covid-19, a které si můžete pořídit domů?

Není asi nikdo, komu by Covid-19 nezasáhl do života. Už jen nutnost dojít si na testy, pokud chceme jít do společnosti nebo na pracoviště, je velkým zásahem do běžného života. Jistě se vám už také stalo, že vás doktor nechtěl ošetřit bez platného negativního testu. A i my sami bychom měli být uvědomělý a v případě příznaků bychom měli sáhnout po testu, který může prokázat přítomnost viru. Pokud přemýšlíte nad vhodnými samotesty k sobě domů nebo zaměstnání, kupujte takové, které jsou skutečně přesné, a můžete se na ně více spolehnout.

testování na Covid-19

Když se musíte testovat, dělejme to dobře

Trh doslova zahltily testy na Covid-19, protože poptávka po nich byla a je stále obrovská. Rozlišujeme několik druhů samotestů, některé jsou pro nás výhodnější, s jinými se snadněji manipuluje a rozdíl je hlavně v tom, jakým způsobem se vzorky odebírají. Vyhodnocení samotestu netrvá dlouho, takže výsledek můžeme mít opravdu do několika minut a o to právě jde. Je však důležité, aby používané testy byly co nejpřesnější, a proto hodně záleží na tom, jaké si vyberete.

Podle toho, jak se vzorky odebírají lze vybírat testy pro domácí použití. Zvláště pokud potřebujeme otestovat malé dítě, na tomto způsobu hodně záleží. Takzvané lízátkové testy se používají nejsnadnějším způsobem, stačí mít totiž jen vzorek slin. Složitější je to s testy, u kterých se odebírá vzorek z nosu. Výtěr nosu totiž není každému příjemný, ale v podstatě bývají tyto testy nejlepší. Hodně ale záleží i na značce.

testy na koronavirus

Můžete jít na jistotu

Samotesty značky Vivadiag pro https://www.covidexpert.cz/znacka/vivadiag/ patří ke špičce a jsou opravdu spolehlivé. Mají vysokou citlivost a pomohou odhalit virus včas. Můžete se tedy na ně spolehnout, i když u žádných samotestů není zaručena stoprocentní účinnost. Ono pořád platí, že testy prováděné v laboratořích a zejména PCR testy jsou přesnější, než testy antigenní. Pokud ale potřebujete otestovat sebe a svou rodinu nebo své zaměstnance, antigenní testy pro domácí použití můžete mít pořád po ruce. A tímto způsobem se dá zabránit dalšímu šíření viru po okolí.

Vsaďte na ty nejlepší domácí testy a buďte v pohodě.

Post Author: