Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

Žít s minimálním dopadem na životní prostředí a planetu je dnes hodně probíraným tématem. Planeta Země není nafukovací a již dnes jsou známy dopady lidské činnosti na její stav a budoucí vývoj. My jako jednotlivci můžeme přispět například tříděním a recyklací nebo naopak tím, že za sebou nebudeme nechávat odpad, a budeme se mu snažit předejít.
Veškeré výrobky, které současný trh nabízí jsou zabaleny v nějakém obalu. Alarmující jsou fotografie, které proletěly svět, kde byly zabaleny plechovky od nápoje ještě navíc v plastové vaničce přebalené plastovou průhlednou fólií. Proč?
přeplněný kontejner
Mimo jiné i proto se v současné době rozvíjí nový životní styl zerowaste. Tento styl je založen na opětovném využití všech zdrojů, bez tvorby odpadu.
Jako jednotlivci můžeme přispět následujícími kroky například při nákupu potravin a nápojů:
– Nezapomeňte si při cestě na nákup vzít nákupní tašku již doma. Látkové nákupní tašky, které se pohodlně vejdou do kabelky či do kapsy se stávají hitem.
– Při nákupech využívejte nádoby, které se dají použít vícekrát. V současné době se hodně rozšiřují náhrady za mikrotenové sáčky v podobě šitých síťkovaných pytlíků, které se dají prát a můžete si je vyrobit sami doma.
– Plánujte si nákupy a nekupujte zbytečně velké množství potravin, které nestihnete spotřebovat.
– Využívejte i obchody, které prodávají své produkty na váhu, tzv. bez obalové obchůdky, jejichž síť se v současné době rozšiřuje napříč celou republikou.
pití kávy z kelímku
– Nekupujte nápoje v lahvích, kupte si láhev, do které si sami můžete každý den připravit limonádu z čerstvého ovoce.
– Na kávu s sebou si pořiďte svůj vlastní termohrníček, káva Vám z něj bude určitě chutnat mnohem lépe než z plastového či papírového kelímku.
Smyslem zerowaste je minimalizace odpadové stopy a znovuvyužití zdrojů, které nám příroda nabízí. Životní styl, který dává smysl – zerowaste.

Post Author: