Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

Sláva, pobíráte mzdu, máte práci! To je vždy skvělá zpráva, obzvláště, když jste se o novou práci zasloužili sami!

To vás pak může těšit mnohem více, takže se nedivíme, že jásáte a máte radost. V nové práci vám řekli, jakou budete mít výši mzdy, na jaké další příplatky budete mít nárok a co firma nabízí. Vy se jen tetelíte radostí, doufáte, že všechny informace v hlavě udržíte než co dojdete domů, protože jich je tolik, že máte pocit, že máte hlavu v oblacích stejně jako pátrací balon.

motivace mzda

Ale před novým chlebodárcem nechcete dát najevo žádnou slabinu, tak jen směle přikyvujete hlavou a ukládáte si stále nové a nové informace s příkazem: „Mozku, pracuj!!“

Spěcháte domů a dělíte se o radost s celou rodinou. Zase máte potěšení ze života a těšíte se do nové práce. Ale kazí vám trochu radost to, že nevíte vlastně, kolik peněz domů na obživu rodiny přinesete. V předchozím zaměstnáním bylo všechno jasné, mzdu jste měli stále plus minus stejnou a byli jste připraveni na to, kolik smíte utratit a co si můžete dovolit.

Jenže s novou prací je to jaksi jiné a vám bylo trapné zeptat se, kolik vlastně budete brát čistého.

balon oblaka

Ale možná ani personalista, který vás přijímal, by vám nebyl schopen odpovědět. Protože výše vaší čisté mzdy závisí na mnoha faktorech. Především se odvíjí od výše hrubé mzdy, to je jasné. Jenže z této je odváděna a zaměstnavatelem srážena záloha na daň a pojistné na zdravotní a sociální pojištění. To se dá také vypočítat.

Jenže vy máte právo podepsat u zaměstnavatele a uplatnit nezdanitelné částky, to znamená částky, které se nedaní! A rázem si vaše čistá mzda může povyskočit, protože dosáhla o pár stovek až tisícikorun, a to díky třeba i daňovému bonusu za děti!

Od toho je tu naše mzda kalkulačka https://www.kalkulackacistemzdy.cz/, kde si můžete vaši novou výši čisté mzdy ověřit. A můžete v klidu usnout, protože budete už se vším srozuměni. A nemusíte se vyptávat zaměstnavatele, kolik že vlastně peněz vám pošle na účet.

Post Author: