Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

Vánoce jsou svátky klidu, ale také cukroví, alkoholu a povalování na gauči. A právě tyto tři věci se negativně podepíší na vaší váze i fungování celého organismu. Pokud nechcete být mnozí z těch, kteří o Vánocích hřeší a potom se měsíce proklínají a pokouší se znovu zhubnout do plavek, tak se držte jen několika tipů, které vás mohou zachránit.
 svícny na stole

Čemu se vyhnout a na co naopak myslet?

Tento krásný, rodinný čas lze strávit i jinak než jen přecpáváním se, ležením na gauči a pitím velkého množství alkoholu. Existuje několik jednoduchých věcí, na které není těžké myslet a které vám mohou zachránit postavu.
 

  1. Nepřejídejte se a zároveň nedržte hladovku.
  2. Zkuste změnit pár ingrediencí během vaření a pečení.
  3. Nezapomeňte se hýbat.

 vánoční cukroví v dóze

Jídlo a všude samé jídlo

Je samozřejmé, že jsou během svátků samé dobroty. Cukroví, oříšky a spousta smaženého jídla. Když se budete držet svého běžného jídelníčku. Dobré je jíst pravidelně během celého dne. Pokud chcete všechno ochutnat, tak si vezměte malý talířek a dejte na malé porce.
 
Až budete vařit, tak se soustřeďte na trochu jiné ingredience. Místo majonézy do bramborového salátu můžete použít bílý jogurt nebo místo bílé mouky využít celozrnnou. I takhle malé změny nakonec budou mít obrovský dopad.
 
Pokuste se také vyhýbat alkoholu. Je v něm více kalorií než si myslíte. Nikdo po vás samozřejmě nechce, abyste úplně abstinovali. Zvolte ale místo panáků a piva spíš suché víno a šampaňské. A zdržte se oslavování až do tří do rána. To udělá také hodně.
 

Pobavte se s dětmi na kluzišti

Dívat se na pohádky od rána do večera je sice hezké, ale nijak zvlášť vám to nesvědčí. Vezměte děti ven. Na procházku, výlet a když bude sníh, tak stavte sněhuláky, bruslete nebo si jděte zalyžovat. Nejen, že budete mít s dětmi krásné vzpomínky a zabavíte je během prázdnin, ale také se budete hýbat a vydáte přebytečnou energii, kterou naberete během mlsání dobrot.

Post Author: