Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

Vzhledem k tomu, že kuny jsou noční tvorové a velmi plaché, je extrémně obtížné je dokonce vidět. V tomto článku vám prozradíme, jak se nezvaného hosta zbavíte. Kromě překousaných kabelů v autech si rády stavějí hnízda v podkroví. Na počátku padesátých let byly kuny považovány za téměř vyhynulé. Dnes se však stále více stahují do měst. Doporučujeme však vyštvat kuny, jen jestli vás opravdu trápí – například: požírá slepice, ničí v domě cenné věci a nebo vás okrádá o spánek. Pokud tomu tak není, nechte divoké přírodě svobodu.
dveře na půdě
Tak poznáte, že je u vás v domě kuna:
l  Z podkroví jsou slyšet zvuky. Kuna je zvláště aktivní v teplé sezóně (od dubna do září). Pravidelné kontroly v podkroví mohou omezit riziko výskytu.
l  Kuny jsou všežravé a mohou zanechat zbytky kostí nebo peří z sežraných ptáků. Pokud tyto stopy objevíte, je to silná indikace, že se u vás objevila.
l  Kuny se prokousávají i skrze izolaci, takže jí pravidelně kontrolujte. Zvláště pokud už máte podezření na kunu. Jinak se na poškozených místech v izolaci může objevit plíseň.
bordel v podkroví
 
Možnosti, jak se zbavit kuny:
 
l  Pusťte na půdě hlasitou hudbu. Když slyšíte zvuky, které by mohly znamenat přítomnost kuny, můžete také například koštětem ze spoda bouchat na strop. Zvukovou kulisu můžete využít k odchycení kuny.
l  Položte lidské vlasy nebo psí chlupy před škvíru. Cizí pachy kunu zneklidní a ta zmizí. Využít můžete i záchodovou vůni.
l  Umístěte detektor pohybu do podkroví (ideálně před šachtou). Hluk kunu odežene.
l  Kontrolujte čas od času podkrovní prostory, přemisťujte nábytek či věci, které tam máte. To kunu ruší.
l  Jakmile si myslíte, že jste kunu vyhnali, je důležité zajistit možné vstupní otvory. Mezi volnými cihlami nebo průchozími otvory v izolaci se kuny dostanou do domu. Chcete-li je najít, můžete také natřít oblasti přímo kolem domu a pak hledat stopy. Měli byste se však ujistit, že v době, kdy uzavřete mezery, není kuna v domě. V opačném případě se při pokusu dostat se ven, může způsobit škody a pokud se jí nepodaří dostat z domu, vyhladoví a mrtvá kuna bude domě zapáchat.

Post Author: