Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

Jistě vám vrtá hlavou, jak to udělat, abyste vybrali tu pravou pracovní desku na kuchyňskou linku. Každopádně je na místě takovou volbu důkladně promyslet. Pokud vám záleží na tom, aby vám deska sloužila mnoho dlouhých let a třeba až do konce vašeho života, musíte si vybrat takovou, která něco vydrží. A takový výběr není žádný problém, pokud jste ochotni si připlatit za opravdu kvalitní materiál. Vždyť skříňky můžete mít klidně z lamina a vadit to vůbec nebude, ale pokud byste si vybrali laminátovou desku, tak ta vám během několika krátkých let spolehlivě odejde a vám nezbude nic jiného, než zaplatit za novou. Tím spíše, že lamino vám v bytě nikdy mnoho parády nenadělá. Naopak když sáhnete po přírodních materiálech, tak se můžete spolehnout na to, že budou za každých okolností krásné, nadčasové, a ještě ke všemu odolné. A to je přece právě to, co hledáte, ne?

textura

Pokud jde o skutečné přírodní materiály, tak můžete volit z masivního dřeva anebo kamene. Zatímco z masivního dřeva budete mít jistě krásné a luxusní skříňky, tak na pracovní desku není příliš optimální, neboť se na něm rychle objeví stopy prvního namáhání. Naopak kámen je dokonalou volbou, ideálně, pokud sáhnete po žule. Nicméně i tato volba má své krajní meze dané třeba tím, že kamenné pracovní desky jsou více či méně pórovité, proto trpí nasákavostí, přejímají pachy a barví se skvrnami.

venkovní kuchyň

Těmto nešvarům můžete snadno předejít, když si vyberete pracovní desku z technického kamene. Ten je tvořen z více než devadesáti procent přírodním drceným kamenem a speciálními pryskyřicemi k tomu. Zpracování moderními technologiemi zlepšilo odolnost takového materiálu všude tam, kde na to příroda sama nestačila. Takže i když budete na desce z umělého kamene krájet bez použití prkénka, polijete ji octem anebo šťávou z borůvek, či na ni dokonce odložíte rozpálenou pánev, tak to nebude nijak vadit.

Post Author: