Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco


Zavařovací sklenice se dají zužitkovat k nejrůznějším bytovým dekoracím. Existuje nepřeberné množství dobrých nápadů, jak na to. Máte-li šikovné ruce a dostatek prázdných zavařovacích sklenic, pusťte se do výroby svých vlastních originálních dekorací do interiéru. Z prázdných zavařovacích sklenic si můžeme vytvořit nejrůznější bytové dekorace, jako například:
o   svícny
o   vázičky
o   kořenky
o   celý lustr
svíčky ve sklenicích

Svícen

Do prázdné zavařovací sklenice nasypte ozdobné kamínky, mušličky, hrubší písek či štěrk, celou skořici anebo přírodní bobuloviny. Potom na tento dekorační podklad upevněte svíčku. Okolo zavařovací sklenice ještě uvažte mašli anebo kousek hezké jutové látky. Hotový svícen můžete ponechat jako stojací dekoraci na stole, nebo jej také můžete pověsit. V tomto případě kolem hrdla hotové sklenice omotejte pevný provázek nebo drátek. Takto připravený a nápaditý svícen můžete zavěsit například na větev stromu, anebo nad terasu na trám.

Vázička

Z prázdných zavařovaček je možné vytvořit rovněž vázu.  Při její výrobě můžete použít i staré a poničené štětce vašich dětí, které už nelze více použít. Tyto štětce navěste na šňůru a nabarvěte je různými odstíny vodě odolných barev. Po uschnutí nabarvené štětce sundejte ze šňůry a nalepte postupně silikonovým lepidlem kolem dokola celé zavařovací sklenice. Nakonec nalepené štětce upevněte ještě na chvíli zavařovací gumou.
sklenice s mašlí

Kořenky

Jestliže máte doma nepotřebné a odložené sklenice se šroubovacími víky, tyto se vám budou hodit dokonale i jako kořenky. Napřed si můžete vytvořit nějakou hezkou etiketu s názvem určitého koření a poté je nalepit na sklenici. Anebo je také možné na sklenici namalovat obdélník, či jiný tvar černou tabulovou barvou, a název koření potom na černý podklad napsat křídou. Výborný je i nápad s magnety. Na dno či víčko prázdné zavařovačky nalepíte neodymový magnet. Sklenice popíšete lakovou fixou, anebo na sklenici připevněte štítek. Nově vytvořenou kořenku potom můžete přichytit za magnet kupříkladu na ledničku, nebo i jiný magnetický povrch.

Post Author: