Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

Solární plachta na bazén je převratnou novinou ve světě bazénů. Snadné použití, jednoduchá manipulace a zdarma ohřev vody. Co víc si přát? Tato plachta není totiž úplně obyčejná neboť má v sobě ukryty malé „čipy“, říká se jim UV stabilizátory. Ty jsou skryty uvnitř a ani je neuvidíte. Jenomže účinkují skvěle a to tím způsobem, že převádí teplo ze slunečního záření do vody. Proto také tato plachta musí přesně ležet na hladině a po všech stranách se jí dotýkat.

brýle na slunce

Při objednávce je dobré uvést, jaký tvar si přejete zakoupit. Jestli to bude obdélník, kruh, čtverec, ovál nebo poloovál. Rozměr si vyberete snadno podle nabídky. Tyto produkty se vyrábí standardně v černé, modré nebo transparentní – průhledné bílé.
Jakmile svítí na obloze sluníčko a vysílá sluneční paprsky, pak je ideální doba k tomu, abyste tímto produktem přikryli hladinu vody.

Další důležité vlastnosti

Jako klasická plachta má tato také další účinky:

  1. Zamezí nečistotám, aby se dostávaly do vody.

První důležitý bod. Tento produkt totiž účinkuje jako všechny ostatní podobné běžné produkty, jenom má tu výhodu, že ohřívá vodu po dobu slunečního záření. Funguje také tím způsobem, že zamezuje nečistotám, aby se dostávaly na hladinu, potažmo do vody. Často jde o částečky rostlin, pyl a prach a další nežádoucí napadané nečistoty.

letní slunovrat

  1. Chrání proti únikům tepla.

Díky přikrytí hladiny zamezíte v chladnějším období, například v noci, aby teplo z vody unikalo. Teplo se ve vodě nashromáždí přes den, za pomocí UV stabilizátorů, které ohřívají hladinu. Jakmile necháte bazén přikrytý, máte jistotu, že nashromážděné teplo nebude v noci unikat pryč a že se vám voda nebude zbytečně ochlazovat.

venkovní zahrada

  1. Ohřívá vodu díky UV stabilizátorům.

Jak jsme si již řekli, ohřívání vody je základním faktorem. Přenos probíhá daleko výrazněji, než je tomu u běžného typu. Teplo ze slunečního záření využijete tím nejlepším možným způsobem. Bez potřeby další elektrické nebo jiné energie budete ohřívat vodu v podstatě zadarmo tímto jednoduchým, leč velmi účinným prostředkem.

Post Author: