Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

Asi není třeba říkat, že se dnešní výchova dětí značně liší od té, která byla běžná například před padesáti lety. Může za to mimo jiné také rychlý rozvoj technologií, spolu s faktem, že rodiče mají stále více práce, stejně jako prarodiče.

Jednou z obvyklých věcí, které především matky dělají, je posadit svého potomka před televizi či mu dát do ruky tablet a pustit mu oblíbený film či seriál. Samozřejmě to obvykle nedělají proto, že by se o své dítě nechtěly starat, nýbrž proto, aby si mohly rychle udělat, co potřebují, například pověsit prádlo, dát vařit jídlo či umýt nádobí, aniž by musely zároveň dávat pozor, aby se jejich syn či dcerka nezranili.

masinka1

Výběr pohádky, kterou rodiče pouští, pak závisí na vkusu dítěte. Ten je však formován především tím, co vidí kolem sebe, a také tím, co mu rodiče již od malička pouští. Je tedy jasné, že každé bude mít jiný oblíbený pořad. Některé z nich jsou však mezi malými diváky populárnější, než jiné.

Jedním z nich je i Mašinka či Lokomotiva Tomáš Mašinka Tomáš. Tento seriál sleduje příhody antropomorfizovaného vlaku jménem Tomáš a jeho přátel, a to jak lidských, tak i lokomotiv. A vzhledem k tomu, že rodiče vědí, o jak populární pořad se jedná, je jasné, že jej svým dětem zkusí pustit.

masinka2

Zde je ovšem potřeba vzít v úvahu, že každý takovýto dětský program je určen pro poněkud jinou věkovou kategorii. Jistě, i děti, které do ní nespadají, jej mohou mít rády a oblíbit si jej, avšak je to mnohem méně pravděpodobné. Je tedy dobré předem vědět, pro jak staré děti je daný film či seriál vhodný.

Co se týče Mašinky Tomáše, pak zde se jedná o seriál pro nejmenší. To je evidentní jednak z animace, která je velmi jednoduchá, ale také ze samotných příběhů i dialogů mezi postavami. Proto, pokud chcete, aby si jej váš potomek oblíbil, je dobré mu jej začít pouštět co nejdřív. Tak budete mít největší šaci.

Post Author: