Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

Ať už se jedná o předmět, který má vysokou finanční hodnotu či hodnotu citovou, vždy je dobré dát například inzerát, ve kterém danou věc popíšete a stanovíte výši nálezného. V takovém případě je totiž větší pravděpodobnost, že se k vám daný předmět či dokonce mazlíček dostane co nejdříve a vy tak nebudete muset strádat. Jak se v takové situaci zachovat, co dělat https://www.ferovahypoteka.cz/co-delat-pri-ztrate-veci-a-kolik-cini-nalezne/ najdete zde.

money-549161_1280

Pod výše zmíněným odkazem se totiž dozvíte potřebné informace, které je dobré vědět, pokud něco ztratíte, nebo naopak najdete. Ne každý je bohužel natolik férový, aby daný předmět vrátil. Stanovené nálezné může tedy v tomto případě významně pomoci. Někteří lidé si budou slíbené odměny vážit, a proto se vám váš drahý majetek vrátí relativně rychle.

V případě peněženky je postup podstatně jednodušší než například u hodinek či jiných šperků. Díky dokladům je možné rychle najít majitele a není třeba se obracet například na Obecní úřad či jinou instituci. Spousta lidí by si kupříkladu nalezené hodinky ráda ponechala. Toto je ovšem silně neetické a ze zákona nemožné. Vy, jako nálezce jste povinen daný předmět navrátit v původní stavu majiteli či se obrátit například na již zmíněný úřad. Naleznete-li něco například ve vlaku, první krok je oznámit to například stevardovi či jinému zaměstnanci, který se již postará o další náležitosti.

investment-4737118_1280

Ocitnete-li se na straně, kdy jste Vy něco ztratili, je důležité zachovat klid a postupovat s jak se říká „chladnou hlavou“. Víte-li, kde jste danou věc ztratili, je na místě zeptat se například personálu, zaměstnanců či jiných příslušných osob. Pokud se jedná o klíče, je dobré zajít na úřad dané obce či města, kde se takové nálezy většinou řeší.

Jedná-li se o hodnotný majetek, výše nálezného se pohybuje kolem deseti procent z celkové částky daného předmětu. Pokud jste tedy přišli o telefon, jehož hodnota je například dvacet tisíc, nálezné by mělo činit dva tisíce korun.

V případě ztráty psa či kočky se výše nálezného samozřejmě pohybuje výše. Jedná se totiž o silnou citovou vazbu a fakt, že váš chlupatý kamarád je takřka nenahraditelný.

Post Author: