Site Loader
Get a Quote
Rock Street, San Francisco

K detoxu organismu přistupujeme tehdy, pokud na sobě sami pociťujeme, že nejsme úplně v pořádku. Necítíme se nemocně v pravém slova smyslu, jde spíše o únavu, nechuť a nezájem o cokoli, co nás dříve zajímalo a bavilo. Záleží jen na nás, jakou formu detoxu využijeme.
ovoce ve vodě
Nejmírnější forma detoxu je pouze vysazení cukrů a smažených tučných jídel. Hodí se zejména pro ty, kteří si „ulítavají“ na sladkostech a sami začínají pociťovat, že jsou bez tabulky čokolády za den nepoužitelní. Další formou detoxu je konzumace pouze ovoce a zeleniny. Abyste do sebe dokázali vpravit co největší množství, doporučuje se z těchto surovin vyrábět lahodné smoothie, jeho výhoda je v tom, že ovoce a zelenina už jsou namixované a vaše tělo nebude mít tolik práce s jeho rozkládáním.
Další formy detoxikace organismu se doporučují lidem, kteří už s detoxem mají nějaké zkušenosti. Tento druh spočívá pouze v konzumaci nápojů či čajů, které jsou k detoxu přímo určeny. Většinou je můžete zakoupit jako balíčky určené na přesnou dobu detoxu. Většinou se jedná o 2, 5,7 nebo 10 dní.
Za detox organismu může být považován i půst, kdy pijete pouze vodu. Minimální doba půstu je 24 hodin a maximální doba, kterou by tělo nemělo být bez jídla je 36 hodin, delší hladovkou už svému tělu neprospíváte.
srdce na břiše
U detoxu je také třeba brát zřetel na jeho vedlejší nepříjemné účinky. Tím, že tělu odpíráte cukr, který byl až doteď jeho hnacím motorem, vás zřejmě už první a druhý den řádně rozbolí hlava, u detoxikace je to naprosto přirozený jev a nevyhne se téměř nikomu. Proto je dobré s detoxikací organismu začínat přes víkend, kdy jste doma v klidu. Další nepříjemné jevy, které detox provádí, jsou zažívací a vylučovací obtíže, můžete pociťovat návaly ke zvracení, zácpu nebo naopak průjem. Toto vše je známkou pročisťujících se střev, jater a ledvin.

Post Author: